Светски дан заштите животиња у Дечјој недељи кроз сарадничку и интегративну наставу са Средњом економском школом

Светски дан заштите животиња (4.октобар) обележен у одељењу деце са посебним потребама у Средњој економској школи а у сарадњи са ОШ ,,Вук Караџић“ Лозница у оквиру радионице резбарења воћа и прављење животиња од воћа. Реализатори Ученици и наставници Економске школе:дефектолог Слађана Митровић, професорка угоститељства Дејана Лазаревић, професорка немачког језика Оливера Чикарић.

СВЕТСКИ ДАН ЗАШТИТЕ ЖИВОТИЊА СА ПРВАЦИМА

Наши првачићи заједно са својим учитељицама Мирославом Видовић-Митровић и Оливером Милановић цртају животиње а ученици Економске школе уче их како се те животиње кажу на разним језицима. Ученици четвртог разреда матичне школе заједно са својим учитељицама Жељком Дејановић и Зорицом Јањић обележили су Светски дан заштите животиња тако што су указивали на значај животиња, угрожене врсте, израђивали су паное кроз радионичарски наставу.

Реализатори:  Ученици 2-7 Економске школе Данијела Петровић, Јасна Исаковић и Бојан Ђурић, ученици 4-5 Економске школе Сања Лазић, Ивана Филиповић и Јована Гвозденовић и наставници Мирослава Видовић-Митровић, Оливера Милановић, Дејана Лазаревић, Оливера Чикарић и Сања Симић де Граф.

ИНТЕГРАТИВНА НАСТАВА У ЗАЈАЧИ

Ученици млађих разреда ИО Зајача учили о животињама кроз интегративну наставу српског језика, енглеског језика, математике, веронауке.

Реализатори: учитељице Миланка Васиљевић и Светлана Ђурић и професорка енглеског језика и педагошка саветница Сања Симић де Граф.

СВЕТСКИ ДАН ЗАШТИТЕ ЖИВОТИЊА НА ЕНГЛЕСКОМ ЈЕЗИКУ

Обележавање овог значајног датума усклађено са планом и програмом учења. 5-1 вежбало глаголе ,,to be“ и ,,have got“ кроз описе животиња. Осми разреди имали су задатак употребе прошлих времена где ће у реченицама употребити речи везане за животињу. Ученици 8-2 урадили и додатни пројектни задатак у виду укрштеница или рада по жељи попут паноа, презентација…

Реализатор наставница Сања Симић де Граф са ученицима.

Прилоге и фотографије можете погледати у пдф књижици.

Координатор: Сања Симић де Граф, професор енглеског језика и педагошки саветник