Светски дан здраве хране

15.10.2019. поводом Светског дана здраве хране, наставница енглеског језика Сања Симић де Граф осмислила је квиз о здравој храни за ученике другог разреда. Овом угледном часу асистирале су учитељице Мирјана Ћосић и Гордана Симић. Часу је присуствовала ВД директорка Анета Ракић, психолог Ђурђина Симић и педагог Јелица Павловић.

Дана 16.10.2019. у оквиру пројекта “Правимо здрава јела” обележен је Светски дан здраве хране. Изложене су основне чињенице о неухрањености о гојазности у свету. Дати су савети за правилну исхрану.

У прилог целе ове приче, мајке ученика су дале свој допринос, тако сто су направиле здрава јела и презентовале рецепте. Ученици су дегустирали ове ђаконије и били одушевљени!

🙂 – 🍏🍎🍇🍒🥦🥕🥬🌶️🍅🍓🍊🍉🍈🍍

16.10.2019. ученик мигрант Азис из Авганистана одржао је предавање у одељењу 8-2 о храни у Авганистану поводом Светског дана здраве хране. Ментори су ми били васпитачи из “Куће спаса за малолетне мигранте”, Јелена и Александар и наставница енглеског језика Сања Симић де Граф.

17.10.2019. поводом Светског дана здраве хране учитељица Зорица Јањић одржала је тематски дан посвећен тој теми. У оквиру тематског дана ученици су израђивали паное, писали песмице и рецепте. Израђивали су и маске са храном, а драматузацију су извели на часу енглеског језика 17.10.2019. заједно са својом наставницом Сањом Симић де Граф. Учитељица Зорица Јањић у оквиру Слободних активности одржала је угледни час под називом “Правимо домаћу питу”, у ком су јој асистирали ученици.

Угледном часу присуствовали су ВД директорка Анета Ракић, педагог Јелица Павловић, наставница математике Јелена Трипковић, вероучицељица Тијана Васић и наставница енглеског језика Сања Симић де Граф. Након овог несвакидашњег и изузетно успешног угледног цаса, сви су имали задовољство да пробају продукт овог цаса – питу, уз препоруку свих нас који смо присуствовали том часу и навели у евалуацији да овај час мора бити поновљен!

18.10.2019. вероучитељица Тијана Васић одржала је предавање у одељењима 6-1 и 8-3 о значају хране у Хришћанству кроз пост. Часу је присуствовала наставница енглеског језика Сања Симић де Граф.

18.10.2019. продукт радионичарске наставе – воз здраве хране постављен је у ходнику школе. Реализатори радионичарске наставе су ученици другог разреда и ученице 8-2 одељења Ивана Мишић, Валентина Николић, Марина Цвјетиновић, Јелена Ђурић, Николина Ђурић, Николина Крстић, Николина Перић, Емилија Радаљац, Вера Алимпић, Ана Димитријевић, Ана Јездимировић, Верица Јанчић и Нађа Владисављевић, које су урадиле и илустрације, укрштенице и осмосмерке, као и учитељице Мирјана Ћосић и Гордана Симић и наставница енглеског језика Сања Симић де Граф.

Хвала ученицима другог разреда на укусним рецептима и саветима које можете наћи на овом нашем возићу!

У овом пројекту, учествовали су и ученици првог разреда са њиховом учитељицама Оливером Милановић, Радмилом Лукић и Мирославом Видовић-Митровић. Погледајте дечије радове:

Обележавање Светског дана здраве хране у нашој школи, пропраћено је и медијски. Наша локална станица РТВ Подриње је направила прилог о томе, са посебним освртом на сарадњу са Општом болницом, која је едуковала ученике 4. разреда о здравој и правилној исхрани.

Кликом ОВДЕ можете погледати овај видео прилог уколико имате Фејсбук налог.