Такмичења 2019/2020.

Резултати такмичења ученика 2019/2020.

предметУченици и постигнућа
Општински нивоОкружни нивоРепублички ниво
Математика –         Милан Дивљановић 3/2-3. место, учитељица Милка Томић-         Матеја Перић 4/1- 1. место, учитељица Зорица Јањић-         Урош Живановић 5/2-2. место-         Михаило Старчевић 5/2- 3. место-         Огњен Стевановић 5/2- 3. место-         Ђорђе Лазић 5/2-похвала-         Тамара Ненадовић 5/2-похвала-         Тања Станимировић 7/2-3. место-         Дијана Митрић 7/2 – 3. место, наставница Снежана Панић-         Страхиња Ћосић 8/1 – 2. место, наставница Јелена Трипковић. Матеја Перић 4/1 – 1место , учитељица Зорица ЈањићОгњен Стевановић 5/1 – 2. местоМихаило Старчевић 5/2 – 2. местоТања Станимировић 7/2 – похвалаДијана Митрић 7/2 – похвалаПредметни наставник Снежана Пантић Страхиња Ћосић 8/1 – 3. местоПредметни наставник Јелена Трипковић
СРПСКИ ЈЕЗИК
КЊИЖЕВНАОЛИМПИЈАДААлександра Степанић 7/ 1 – 3. местоМаја Стефановић 7/1 – 3. местоПредметни наставник Сања Радонић Лазар Ћоралић 8/ 2 – 2. место и највише освојених бодоваАнђела Васић 8/ 1 – 3. местоПредметни наставник Жељка Марковић
ГЕОГРАФИЈА
ИСТОРИЈА-Ненад Дивљаковић 8/1-1. место-Верица Јанчић 8/3 – 2. место-Лазар Ћоралић 8/2 – 3. место-Александра Степанић 7/1 – 3. местоПредметни наставник Весна Митровић.
ФИЗИКАЋосић Страхиња 8/1 је освојио 1. место. Предметни наставник Владан МитровићЋосић Страхиња 8/1 је освојио 2. место. Предметни наставник Владан Митровић
БИОЛОГИЈА
ХЕМИЈАРакић Маша 7/1 је освојила 3. местоПредметни наставник Бојана Ковач
ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИКУрош Ненадовић 8/3 је освојио 3. место.Предметни наставник Сања Симић де ГрафУрош Ненадовић 8/3 је освојио 2. место. Предметни наставник Сања Симић де Граф.
ИТАЛИЈАНСКИ ЈЕЗИКЕлена Игњатовић, ученица 8/3 је освојио 3. место.Предметни наставник Мирјана Марковић Елена Игњатовић, ученица 8/3 је освојио 3. место.Предметни наставник Мирјана Марковић
БИЦИКЛИЈАДАМарко Поповић 8/1 је освојио 2. место

На такмичењу „ МИСЛИША“ математичког друштва „ АРХИМЕДЕС“ ученици наше школе су остварили следеће резултате:

Први разред: Петровић Гаврило 1/1- похвала, Станимировић Лука 1/1- похвала

Учитељица Милановић Оливера

Други разред:Јанчић Душица 2/2 – трећа награда, Шакић Виктор 2/2 – друга награда

Учитељица Ћосић Мирјана

Трећи разред:Лукић Анастасија 3/6 – похвала, Љубинковић Милица 3/6 – трећа награда

Учитељ Андрић Владан

Пети разред: Старчевић Михаило 5/2-похвала, Стевановић Огњен 5/2-похвала

Предметни наставник Пантић Снежана

Осми разред:Јовичић Лука 8/1 – похвала

Предметни наставник Трипковић Јелена

Екипна такмичења

• Екипа школе у саставу Николина Пајић 4/1, Ђурић Ђурђина и Стојановић Милица 4/2, је освојила 2. место на квизу Црвеног крста „Ко зна више о Црвеном крсту и здрављу“.  Екипу припремале учитељице Зорица Јањић и Жељка Дејановић.
  • Општинско такмичење у одбојци. Женска екипа школе је освојила 3. место. предметни наставници Добро Андрић и Дарко Бурмазовић.
  • Женска екипа у малом фудбалу на општинском такмичењу у малом фудбалу освојила је прво место. Eкипa је била у саставу Миа Станојевић, Анастасија Мићић, Јана Ђурић, Ивана Мишић, Николина Перић, Тамара Мићић и Анастасија Митровић предвођену наставником Добром Андрићем.
  • Правописни квиз „ВУКОПИС“, у организацији КЗМ Лозница. У екипи су били Јанчић Верица, Лука Јовичић, Лазар Ћоралић, Анђела Васић, Никола Јовановић, ученици 8. разреда. Предметни наставник Жељка Марковић. Ученици су награђени Правописом српског језика и похвалницама.

Литерарни конкурси

У оквиру манифестације „Дани дечије поезије и прозе“, Драгинац 2019. похваљен је рад ученика 3.разреда наше школе, издвојеног одељења у Пасковцу, Петровић Кристијана за неговање младих талената.

* На интернационалном карате турниру Куп пријатељства, одржаном 6.10. у Новом Саду, Кате у својим категоријама освојиле су, Николина Ђурић 8/2 златну медаљу и Ђурђина Ђурић 4/2 сребрну медаљу.

** На Купу шампиона у Бањи Ковиљачи Николина Ђурић 8/2 и Јована Обрадовић 8/2 Кате у својој категорији су освојиле прва места, а Ђурђина Ђурић 4/2 Кате2. борбе 1.место. такође такмичење Београдски победник Николина је освојила 2., а Ђурђина 3.место кате.

* Пријатељско такмичење у гимнастици. Учествовала су деца из Крагујевца, Шапца и Лознице. У веселој такмичарској атмосфери уживала је и наша ученица, 2/2 разреда Марковић Емилија и уз добре оцене, освојила друго место на такмичењу.