Такмичења 2013/2014.

ПРЕДМЕТ УЧЕНИЦИ И ПОСТИГНУЋА
Општински ниво Окружни ниво Републички ниво
МАТЕМАТИКА 3. разред

Пантић Петар 3/3 – 1. место

Драгићевић Жељка 3/5 (издвојено одељење Пасковац) – 2. место

Василић Михаило, Грубачић Вељко-3/1 и Митрић Мина-3/2 …3. места

4. разред

Тодоровић Богдан 4/1 и Павловић Наташа 4/2-  2. место

Бојанић Магдалена 4/3 – 3. место

5. разред

Јовановић Татјана 5/1- 3. место

6. разред

Јовичић Урош 6/1 – 3. место

На Окружном такмичењу из математике Магдалена Бојанић 4/3 је освојила 3. место.
СРПСКИ ЈЕЗИК 5. разред

Цвејић Јелена и Поповић Вељко, 5/3 – 2. место

Петровић Анђела 5/2 – 2. место

Јовановић Татјана 5/1 – 3. место

6. разред

Николић Теодора 6/3 – 2. место

Рашић Лука 6/1 – 3. место

8. разред

Марковић Ана 8/1 – 2. место

*Сви остварили пласман за даље такмичење

Књижевна олимпијада На такмичењу Књижевна олимпијада, општинског нивоа ученице Катарина Ђурић 7/2 је освојила 1. место-са највише поена од свих такмичара 7. разреда, а Ивана Мијаиловић  ученица 8/1  треће место -једна од четири такмичара 8. разреда са највише освојених поена. Ученице Катарина Ђурић 7/2 и Ивана Мијаиловић 8/1 су на  Окружном такмичењу Књижевна олимпијада освојиле прва места и биће једини представници нашег округа на Републичком такмичењу из из ове области. УЧЕСНИЦИ- Катарина Ђурић 7/2Ивана Мијаиловић 8/1
ГЕОГРАФИЈА Никола Богдановић 7/1 и Катарину Ђурић 7/2 – 2. место Ђурић Катарина  7/2 – 2. место и пласман на Републичко такмичењеБогдановић Никола 7/1 – 3. место Ђурић Катарина  7/2 – УЧЕСНИК
ИСТОРИЈА Никола Вукосављевић 7/2 и Ана Марковић 8/1 – 1. местоИвана Мијаиловић 8/1 – 2. местоТеодора Мијаиловић 7/3 и Марија Кнежевић 8/1 – 3. место*Сви имају пласман за даље такмичење  Ана Марковић  8/1 је освојила 2.место- Ивана Мијаиловић 8/1 и Никола Вукосављевић 7/2 – по треће место.Сви имају пласман за даље такмичење. Никола Вукосављевић 7/2 – 2. местоУЧЕСНИЦИ:Ана Марковић и Ивана Мијаиловић 8/1Никола Вукосављевић 7/2

 

 

ФИЗИКА *сви пролаз, без места Јовичић Урош 6/1, Максимовић Стефан, Ћосић Лука, Мрдовић Јелена – сви 6/3 Ћосић Лука 6/3 – 2. местоМрдовић Јелена 6/3 – 3. место Ученик Лука Ћосић 6/3 -УЧЕСНИК
БИОЛОГИЈА 5. разредСтефан Крунић  и Растко Павловић 5/3 – 2. место6. разред

Лука Ћосић и Теодора Лучић 6/3 – 2. место и највише освојених поена од свих такмичара 6. разреда

Алекса Јовановић  и Катарина Марковић 6/2 – 3. место

7. разред

Ема Живковић 7/1 – 2.место

Ученици који су освојили друго место су се пласирали за следећи ранг такмичења.

Лучић Теодора 6/3 и Крунић Стефан 5/3 –  2. местоПавловић Растко 5/3 – 3. местоОво је иначе највиши ранг такмичења из биологије за ученике 5. и 6. разреда.
ХЕМИЈА Исидора Бојанић 7/1 – 3. место
ИТАЛИЈАНСКИ ЈЕЗИК
РЕЦИТАТОРИ учешће млађих разреда
Крос РТС
Регионални центар за таленте Лозница 4 ученика 7. разреда и 2 ученика 8. разреда су остварили право за такмичење али су за ову школску годину одустали од такмичења.

ЕКИПНА ТАКМИЧЕЊА:

  • Учешће екипе 4. разреда на квизу Ко зна више о Црвеном Крсту и здрављу
  • Учешће екипе 6. разреда на квизу Питалице за свезналице, у организацији ТВ ЛОТЕЛ+
  • Учешће екипе виших разреда на такмичењу о саобраћају

 Мали фудбал:

Женска екипа школе у саставу: капитен Тамара Пантелић и Катарина Васиљевић 7/1; Јована Карајчић, Нада Радановић, Јована Саватић и Тијана Пантић 6/2; Тамара Обрадовић, Вања Мићић 7/3; Катарина Радаљац, Милица Томић и Жељана Матић -8/1 је освојила 2. место у конкуренцији 9 екипа.

Литерарни конкурси и Ликовни конкурс

На ликовном конкурсу Црвеног крста на тему „Крв живот значи“ ученица Којић Тијана 5/2 је освојила 1. награду.

На конкурсу „Витезово пролеће“ награђени су радови ученика: Николић Лазара, Николић Вање и Митровић Ђурђине из 2/1, учитељица Зорица Јањић  и  ученика 4/2 – Радојичић Марије и Николић Селене, учитељица Мирјана Ћосић.

На 8. интернационалном фестивалу деце градова еурорегиона Дрина-Сава-Мајевица, 28.11.2013. год,  је учествовао  ученик наше школе  Стефан Манојловић  5/2, који је у такмичењу вокалних солиста основних школа у интерпретацији савремене дечије песме освојио 2. Награду дечијег жирија, у виду Дипломе и Златне плакете.

Од организатора ДРИСАМА ФЕСТ манифестације, школа је добила захвалницу за изузетни допринос програму фестивала

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *