Европски дан језика

Европски дан језика кроз тематски дан сарадничке наставе Тима за пројекте ОШ ,,Вук Караџић“ Лозница и одељења деце са посебним потребама Средње Економске школе

Поводом традиционалног заједничког обележавања Европског дана језика (26.септембар) кроз разноврсне вишедневне активности, дана 20.9.2023. Тим за пројекте у настави ОШ ,,Вук Караџић“ Лозница гостовао је у одељењу деце са посебним потребама Средње економске школе. Професорке угоститељства Дејана Лазаревић и дефектолог Слађана Јанковић Митровић усагласиле су своје наставне јединице које реализују у овом одељењу а то су ,,Задаци угоститељства. Основне компоненте угоститељства“ и ,,Угоститељске пословне јединице за пружање угоститељских услуга и услужно особље“. Тим за пројекте у настави Вукове школе правио је пано на тему објеката у граду са акцентом на угоститељске објекте, а асистирали су им ученици одељења са посебним потребама. Повезали смо и са претходном годином када су деца Вукове школе израдила гастрономски атлас са специјалитетима различитих земаља, како европских тако и оних земаља које нису у Европи али које су се развијале под утицајем европске културе или је њихова храна популарна у Европи. Деца одељења са посебним потребама бојила су заставе и понављала државе и који се језик говори у тим државама. Вокабулар места у граду обрадили смо на енглеском језику са професорком енглеског језика и педагошком саветницом Сањом Симић де Граф као и основних специјалитета. На немачком језику професорка немачког језика Оливера Чикарић је заједно са комерцијалистима треће година урадила пано на тему пријатељства, љубави и толеранције и на тај начин смо заокружили овај тематски дан кроз једну дивну поруку да смо сви упућени једни на друге и мотивишући ученике да што више користе вршњачко учење јер се на тај начин стичу трајна знања али, и најбитније од свега, учвршћују пријатељства, размењују искуства и подстиче тимски рад као кључна компонента функционисања у животу уопште.

Координатор пројекта: Сања Симић де Граф, професорка енглеског језика и педагошка саветница