Уређивање дворишта ИО Зајача

Са последњим школским данима, ове школске године и уређење школског дворишта ИО Зајача, приведено је крају.

Променљиво време током априла и маја, одложило је да се ово уређење доста раније изврши. Свакако, ученици од 5. до 8. разреда, који су били главни и заслужни извршиоци предвиђених послова, својим залагањем су допринели да их преуређени амбијент дочека и са почецима наредне школске године, у септембру.

Уз подршку директора школе, који је обезбедио материјална средства, у виду боја, разређивача, четкица и брусног папира, наставници појединих предмета су организовали ученике и такође уз њих, радом, дали свој допринос… 🙂

Осликан је бетон игралишта у дворишту школе, бетонске клупе, део зграде за предшколце, уређен је дворишни засад и урађена је рестаурација дугачке дворишне ограде.

Погледајте фотографије:

Идејом наставнице Ликовне културе, осликан је део игралишта испред школе, као и део зграде за предшколце. Расположење ученика је било, како се и на сликама види, весело, а њима су се прикључиле и наставнице математике и руског језика:

Током појединих часова ТИО, крајем марта и почетком априла, ученици су били ангажовани прво на уклањању зарђалости са ограде и уређењу екстеријера:

Затим је уследило фарбање основном бојом, током априла и маја:

Завршно фарбање и радови на овом мање креативном послу, започело је од половине маја:

Изглед дворишта на крају школске године:

Још једном похваљујемо све ученике и наставнике који су узели учешћа у овој акцији и учинили да  двориште ИО Зајача овако лепо изгледа! 🙂

Посебно смо захвални ученицима 8. разреда, који су дали свој велики допринос да школа дочека следеће године неке нове ученике, у лепшем изгледу. Њима желимо пуно среће у даљем школовању и животу! <3