Упис деце у први разред 20-22.3. 2013. године

Основна школа Вук Караџић

Упис деце у први разред основне школе, одржаће се у данима од 20. до 22. марта, у времену од 8-12 сати и од 15-18 сати.

Упис ће се вршити код секретара школе.

Потребна документа :

• лична карта родитеља,
  • здравствена кљижица детета и извод из матичне књиге рођених за дете (по могућству понети и копију овог извода).

Овом приликом деца ће добити честитку, коју сами изаберу, а које су им припремили ученици 5. и 6. разреда (у матичној школи), а за полазнике у издвојеним одељењима честитке ће добити током „Мале школе“.

НАПОМЕНЕ:

• У први разред школске 2013/2014. године уписују се  сва деца рођена од 1. марта 2006. године до краја фебруара 2007. године.
  • Постоји могућност да се у први разред основне школе упише и дете које је при поласку у школу (1. септембра) старо од шест до шест и по година. То се у школској 2013/2014. години односи на децу рођену од 1. марта до 31. августа 2007. године.
  • Превремени упис је специфичан, јер дете мора да прође кроз проверу спремности за полазак у школу коју врши психолог. На основу мишљења психолога школа може да препоручи: упис детета у први разред или одлагање поласка у школу за годину дана, уз наставак похађања припремног предшколског програма.