Ученик као предавач – сарадник

У одељењу VI2 одржан је угледан час интегративне наставе биологије и енглеског језика у оквиру пројекта „Светски дан здраве хране“. Овога пута час је осмислио ученик Виктор Секулић под називом „Смернице за здраву исхрану“ у виду едукативне презентације у којој је истакао савете и препоруке за здраву исхрану тинејџера.

Наставница биологије Миланка Стефановић и наставница енглеског језика Сања Симић де Граф биле су ментори и асистенти овог предавања које је ученик сам осмислио. После предавања, ученици су поновили вокабулар енглеског језика везан за здраву исхрану кроз укрштене речи које је наставница енглеског осмислила тако да ученици најпре бирају поље са сличицом здраве хране, а затим попуњавају на српском и енглеском језику укрштеницу.

Час је протекао у изузетној атмосфери и сви актери овог наставног процеса показали су велико задовољство оваквом сарадничком наставом ученика и наставника.

Погледајте и презентацију: