Светски дан здраве хране у одељењу деце са посебним потребама Средње економске школе

Светски дан здраве хране обележен је у одељењу деце са посебним потребама прве године Средње економске школе. Професорка угоститељства Дејана Лазаревић говорила је о здравој храни, а ученици су утврђивали градиво помоћу бојанки и радних листића. Педагошка саветница Сања Симић де Граф урадила је краћу презентацију да ученици погоде храну на слици а потом да је на српском језику упишу у укрштеницу а потом је професорка Дејана на основу пирамиде исхране објашњавала како треба да се хранимо здраво. Ученици су дискутовали о храни, разврставали је у здраву и нездраву, говорили шта највише воле да једу, анализирали да ли је све што једу здраво, предлагали како да унапреде здраве животне навике.