Сарадничка настава

Сарадничка настава колега из два града и три школе кроз пројекат посвећен Светом апостолу и јевађелисти Луки

Вероучитељици Марији Тодоровић из Београда и мојој маленкости Сањи Симић де Граф из Лознице, просторна удаљеност није сметала да започнемо сарадњу, решиле смо да удружимо снаге и да осмислимо један леп час сарадничке наставе. Обе смо направиле презентације везане за Светог апостола Луку које се међусобно допуњавају. И док је Марија осмислила презентацију која је у корелацији са историјом и обилује занимљивостима из житија овог јеванђелисте као и предању, локалитетима и подацима које можда многи нису знали, моја презентација је урађена у корелацији са енглеским језиком, која обилује употребом веб-алата, укрштеница, осмосмерка, повезивање, онлајн тестовима и квизовима а на крају смо радили препознавање икона и то кроз квиз осмишљен употребом веб-алата. Наш заједнички циљ био је да осмислимо такав час који ће бити занимљив, едукативан, на којем се спонтано смењује већи број различитих активности, и, истовремено, да докажемо како Верска настава нимало не заостаје ни за једним другим предметом што се тиче савременог оквира а да тиме истакнемо све оне циљеве и задатке, појачамо пажњу ученика, да они кроз активно учешће и задовољство у настави стекну трајна знања. У реализацији наставе учествовали су и вероучитељи из Лознице Иван Негић из ОШ ,,Вук Караџић“ и Предраг Митровић из ОШ ,,Јован Цвијић“. Наш један час повезао је три школе.Тако је, у ОШ ,,Душко Радовић“ на Новом Београду у понедељак, 1.11.2021. године вероучитељица Марија Тодоровић је одржала час Верске наставе у корелацији са историјом посвећен Св. апостолу и јеванђелисти Луки. Истог дана имала сам интегративни наставу са вероучитељем Иваном Негићем у ОШ ,,Вук Караџић“ Лозница, ИО Зајача кроз  интерактивну презентацију која је двојезична-на енглеском и на српском. Вероучитељ Предраг Митровић јеу ОШ ,,Јован Цвијић”, Лозница одржао час користећи моју презентацију и тиме смо успоставили један леп вид сарадничке наставе користећи исти извор знања.