Радни састанак побратимљених школа – Годишњи план рада заједничких активности

Дана 14.6.2024. побратимљене школе ЈУ ОШ „Вук Караџић“ из Требиња и истоимене школе из лозничког краја одржале су радни састанак у Вуковом Тршићу, као вид интензивирања сарадње и свеобухватног планирања сарадничких активности на свим нивоима, са следећим Дневним редом:

1. Договор о изради Годишњег плана зајеничких активности који ће бити уврштен у Годишњи план рада школа за наредну школску годину

2. Договор о заједничком обележавању Дана школе

3. Договор о методичким могућностима унапређења наставног процеса у предметима од националног значаја (српски језик и историја), подршке ученицима у припреми завршног испита, као и ученицима који раде по ИОП-у кроз размену материјала, обележавање значајних датума, примерима добре праксе и заједничкој реализацији

4. Договор о заједничким хуманитарним акцијама и спортским активностима

5. Разно

Радном састанку присуствовали су директор требињске школе Александар Вукановић, директор тршићке школе Александар Поповић, директор липничке школе Александар Гајић, помоћник директора музичке школе Иван Јовановић, в.д. директор лозничке основне школе Петар Косовац, професор разредне наставе Владан Андрић и професорка енглеског језика и педагошка саветница Сања Симић де Граф. Ученици и наставници ЈУ ОШ „Вук Караџић“ из Требиња у оквиру вишедневне екскурзије ученика виших разреда посетили су и Вуков Тршић, у самој тршићкој основној школи уприличен им је дочек од стране директора Александра Поповића као и делегације побратимљених школа.