Пројектни домаћи задатак – Новогодишњи празници у корелацији математике и енглеског језика

У сусрет Божићним и новогодишњим празницима, ученици седмог разреда заједно са наставницама математике Јеленом Трипковић и наставницом енглеског језика Сањом Симић де Граф, решили су да осмисле пројектни домаћи задатак – Новогодишњи празници кроз градиво које смо учили.

Ученици су имали задатак да стечено градиво из математике и енглеског језика преточе у новогодишњу чаролију. Као продукт њиховог рада настале су новогодишње јелке чији су елементи били геометријске фигуре – трапез, троугао, а новогодишњи накит су незаобилазне формуле површина тих геометријских фигура и остали математички симболи, а све су то зачинили вокабуларом из енглеског језика везаним за геометријске фигуре и Нову годину.

Занимљиви су били и панои у облику Снешка Белића где је доминирала геометријска фигура круг, а новогодишњи вокабулар су ученици осмислили кроз укрштеницу и осмосмерку. Наставнице су наградиле најбоље радове.

Овом приликом похваљујемо све ученике који су заиста, били веома креативни.