Пројектна настава „Зимски празници“

Током месеца децембра и јануара у другом разреду, у одељењима 2/1 и 2/2 реализована је тема пројектне наставе – Зимски празници.

Циљ пројекта:

• Упознавање ученика са народним обичајима који су везани за Нову годину, Бадњи дан, Божић и Савиндан, као и прављење и декорисање новогодишњих украса.

Активности ученика при реализацији пројекта:

• Упознавање са празницима на часовима (верска настава и свет око нас);
  • Израда честитки за родитеље и другаре школе поводом празника;
  • Улога родитеља у пројекту (радионице): учешће у прикупљању ресурса, снабдевање потребним материјалом за реализацију пројекта и ученичких продуката;
  • Израда новогодишњих украса и учешће на новогодишњем Базару у организацији са Туристичком организацијом града Лознице;
  • Илустрација и казивање једне строфе песме о празнику у оквиру групе;
  • Учење песама „Божић, Божић, благи дан“ и „Химна Светом Сави “ на часовима музичке културе.

Поред наведених активности присуствовали смо на представама које су извели ученици четвртог разреда на тему Свети Сава.

На крају пројекта изведена је приредба за родитеље, колажним програмом посвећена теми.

Реализатори пројекта:

• Ученици одељења: 2/1 и 2/2.
  • Учитељице: Гордана Симић и Мирјана Ћосић

Погледајте фотографије:

Погледајте кратак видео са приредбе ученика: