Предавање „Црвеног крста“ у нашој школи

Црвени крст Лозница према свом  годишњем плану активности  реализује  предавања из Програма превенције трговине људима, Здравих стилова живота и дифузије сходно томе у нашој школи дана 12. јуна 2024. године, одржано је предавање за ученике другог, четвртог и шестог разреда. Радионице из Програма борбе против трговине људима одржале су вршњачки едукатори, волонтери Црвеног крста Лозница. Наши ученици су имали прилику да се кроз различите радионице упознају са темом превенције трговине људима и здравим стиловима живота у складу са узрасном групом.

Ученици млађих разреда су добили корисне информације како да поступе ако им приђе непозната особа и како потенцијално може да се заврши комуникација са непознатом особом. Оваква врста едукације пружа ученицима могућност да науче како да спознају опасност и правилно поступе у складу са ситуацијом која је евентуално опасна за њих. Такође било је речи и о здравим стиловима живота и како они утичу на ментално здравље.