Патријарх Порфирије уручио награду Милици Стојановић

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије уручио је прву награду Милици Стојановић, ученици наше школе која је прошле школске године учествовала на литерарном конкурсу Светосавског звонца. Миличин рад жири је оценио као „озбиљан, разрађен и промишљен рад на тему Како је принц Растко постао Свети Сава у коме је зналачки повезала детаље из Савиног житија са свом драматиком напуштања свих земаљских блага зарад посвећења Богу„.На свечаности одржаној 20. септембра 2024. године у српској Патријаршији у Београду, патријарх се обратио награђеној деци речима:  „Честитам вам на ономе што сте изнедрили из својих душа и ставили на папир подстакнути и покренути најлепшим и највећим именом из нашег рода, именом Светог Саве“.Свечаности су присуствовали гђа Ивана Димић, главни и одговорни уредник Светосавског звонца; г. Михаило Јанковић, координатор Канцеларије Српске Православне Цркве за сарадњу са младима у матици, окружењу и дијаспори; као и г. Владан Јанковић, власник компаније Гигатрон, који је обезбедио вредне награде победницима конкурса.
Након пријема у Патријаршији победници су са својим вероучитељима имали и организован обилазак Храма Светог Саве на Врачару где су уживали у лепоти велелепних мозаика и још једном се подсетили бурне српске историје и славне Савине личности која нас непрестано штити наш народ већ девет векова и штитиће нас до у вечност.

Уживајте у фотографијама!