Органи школе

Органе школе чине органи управљања и стручни органи.

Органи управљања школе:

Стручни органи школе:

• наставничко веће – чине га сви наставници, васпитачи и стручни сарaдници.
    • одељењско веће – чине га наставници који изводе наставу у одређеном одељењу.
    • стручно веће за разредну наставу – чине га наставници који изводе наставу у првом циклусу образовања.
    • стручно веће за области предмета – чине га наставници који изводе наставу из групе сродних предмета.
    • стручни актив за развојно планирање – чине га представници наставника, васпитача, стручних сарадника, јединице локалне самоуправе, ученичког парламента и савета родитеља. Чланове стручног актива за развојно планирање именује орган управљања.
    • стручни актив за развој школског програма – чине га представници наставника и стручних сарадника. Чланове стручног актива за развој школског програма именује наставничко веће.
    • други стручни активи и тимови – директор образује тим за остваривање одређеног задатка, програма или пројекта. Тим могу да чине представници запослених, родитеља, јединице локалне самоуправе, односно стручњака за поједина питања.

Седницама стручних органа школе могу да присуствују представници ученичког парламента, без права одлучивања.

Више о правима и ингеренцијама органа школе можете сазнати из Закона о основама система образовања и васпитања Републике Србије, којег можете преузети ОВДЕ.