Обележавање Међународног дана матерњег језика

“Језик је хранитељ народа. Докле год живи језик, докле га љубимо и почитујемо, њим говоримо и пишемо, прочишћавамо, дотле живи и народ, може се међу собом разумјевати и умно саједињавати, не прелива се у други, не пропада.“

(Вук Стефановић Караџић)

Међународни дан матерњег језика 21. фебруар био је повод  да ученици 7/2 са својим одељењским старешином Жељком Марковић час ОС посвете матерњем језику и кроз слике, илустрације, цитате истакну вредност и значај српског језика и ћириличког писма. Разговарали су о важности очувања  и неговања нашег језика и писма, како се борити против претеране и непотребне употребе туђица, нарочито у говору младих, као и о најчешћим језичким и правописним грешкама са којима се сусрећу у окружењу. Језичке и правописне  недоумице ученици су решавали увидом у Речник и Правопис српскога језика.