Извештај са Наставе у природи на Златибору

У суботу 20. априла 2013. године смо кренули на наставу у природи, у сарадњи са туристичком агенцијом „Кондор Тис“ Лозница.

Полазак је био у 09.15 часова са паркинга код железничке станице у Лозници. Аутобус је стигао из Ваљева, а контролу техничке исправности и документације извршили су припадници МУП-а уз присуство директора основне школе „Вук Караџић“ у Лозници.

У аутобусу су била три оделења и то:

• 17 ученика II-1,
      • 14 ученика II-2,
      • 17 ученика IV-3,
      • 3 учитељице (Оливера Милановић, Снежана Цветиновић и Милка Томић).

Пут је протекао у најбољем реду и стигли смо у 12.30 часова у одмаралиште „Голија“ на Златибору. Деца су распоређена по собама, послужен им је ручак, а већ од тог поподнева почеле су њихове планиране активности.

Време током боравка на Златибору је било веома пријатно, тако да смо га максимално искористили за дуге шетње и рекреацију на овој прелепој планини. Уз помоћ рекреатора организован је спортско-рекреативни програм.

Храна је била разноврсна, јеловник је планиран уз помоћ нутриционисте, а деца су била веома  задовољна. За време трајања наставе у природи сва деца су била здрава и није било потребна помоћ лекара, који је такође био присутан и на располагању.

Настава у природи је трајала шест пуних пансиона и завршила се 26. априла 2013. године. На дан повратка уз помоћ љубазног особља одмаралишта „Голија“ спаковани су дечји кофери у аутобус.

У 12.30 часова са пуно лепих утисака кренули смо за Лозницу у коју смо стигли у 16.00 часова.

Погледајте неке од слика које смо припремили са ове наставе у природи.