Интегрисана сарадничка настава са економском школом – корелација са предметима математика, енглески, хемија, техничко и посластичарство

Како је Питагорина терема ноћна мора сваког седмака, наставници Јелена Трипковић, Сања Симић де Граф, Мирјана Јанчић и Игњат Марковић и професорка посластичарства у Економској школи Дејана Лазаревић одлучили су да удруже снаге и помогну ученицима да на што бољи, краћи и ефикаснији начин савладају Питагорину теорему.Нисмо се задовољавали док сваки, апсолутно сваки ученик то не научи. То смо реализовали тако што смо осмислили веома занимљиву наставу- Доказ Питагорине теореме на један сладак начин-КОЛАЧ НАД ХИПОТЕНУЗОМ ЈЕДНАКА ЈЕ ЗБИРУ КОЛАЧА НАД КАТЕТАМА. Провели смо четири незаборавна часа заједно. Имали смо занимљиву презентацију која се састојала од ребуса, квиз питња, задатака, укрштеница, приче о Питагори. Затим занимљиву драматизацију једног хумористичког скеча Правоугли и Тупоугловци који је осмислила наставница Сања Симић де Граф. Задатке које смо радили на математици ученици су са лакоћом решавали, убацивали смо вокабулар на енглеском везан за математику и посластичарство, на хемији смо вршили мерења, правили пудинг, а на техничком смо научили важне ствари о материјалима и кућним апаратима. А кад нам је стигла торта, стигао нам је и доказ да је овај велики филозоф и математичар из 6 века пре нове ере био у праву. Имали смо четири торте. Једна је била правоугли троугао, а друге три су биле квадрати над катетама и хипотенузом. Поделили смо торте на једнаку парчад и доказали да је ТОРТА НАД ХИПОТЕНУЗОМ ЈЕДНАКА ЗБИРУ ТОРТИ НАД КАТЕТАМА. Може се рећи да нам математика, енглески, техничко и хемија никад нису били слађи.

Погледајте фотографије:

Погледајте кратак видео материјал са ове наставе: