Хуманитарни васкршњи базар ученика веронауке

На Велики Четвртак, 2. маја 2024. године, на шеталишту испред Вуковог Дома културе одржан је васкршњи базар на којем су своје рукотворине продавали ученици који похађају верску наставу у основним и средњим школама на територији Лознице. Базар је био хуманитарног карактера, а сакупљен новац биће уплаћен на рачун ученице Средње економске школе Миле Перишић, која болује од апластичне анемије и потребна јој је поновна трансплатација матичних ћелија. Ученици из ОШ „Вук Караџић“ су на васкршњим радионицама припремали плетене корпе, јаја од стиропора украшена помоћу квилинг технике, декупаж свеће и украсне васкршње венчиће који су веома лепо продавани у оквиру овог базара. Захваљујемо се свим ученицима, родитељима и наставницима који су подржали ову акцију и надамо се да ће наш „мали дар“ ојачан искреном молитвом водити ка Минином оздрављењу.