Европски Дан науке кроз интегративну наставу

Дана 7.11.2019. обележен Европски Дан науке кроз интегративну наставу физике, математике, енглеског језика и италијанског језика. Одличили смо да овај тематски дан буде посвећен нашим научницима Николи Тесли и Милеви Марић. Реализатори ове наставе су ученици осмих разреда и наставник физике Владан Митровић, наставница математике Јелена Трипковић, наставница италијанског језика Мирјана Марковић и наставница енглеског језика Сања Симић де Граф.

Ученици су кроз интегрисану наставу имали квиз на енглеском језику у виду интерактивне презентације коју је осмислила наставница енглеског језика Сања Симић де Граф кроз асоцијације, отварање поља са научницима и њиховим изумима, игара „корак по корак“, асоцијацијама. Наставница италијанског језика Мирјана Марковић одржала је предавање везано за италијанског научника Марконија који је радио као техничар код Николе Тесле и коме су се приписивале неке Теслине идеје и изуми које је он вешто преузимао од Николе Тесле.

Наставница математике Јелена Трипковић одржала је предавање о Милеви Марић, кроз интерактивну презентацију коју је осмислила а на крају су ученици пратили кратак филм о Милеви Марић на енглеском језику. Милева Марић Ајнштајн је дефинитивно имала већи значај и утицај на Ајнштајнова открића него што јој се званично приписује, а ми смо кроз ово предавање сазнали доста тога што нисмо знали о овој сјајној математичарки коју Србија не сме да заборави.

О даљим вестима везаним за рад на овом пројекту и пројектним задацима  које ће ученици израђивати можете се информисати кликом ОВДЕ.