Европски дан језика у знаку програмских језика

Ученице одељења 8-1 су, заједно са наставницом информатике Александром Деспотовић, на посебан начин обележиле Европски дан језика. Оне су израдиле пано под називом “Programming Languages for Game Design”, на којем су приказале најчешће коришћене програмске језике у дизајнирању видео-игара. Идеја је настала у сарадњи са наставницом енглеског језика и педагошким саветником Сањом Симић де Граф, која је предложила да пано буде написан на енглеском језику. Тако су ученице имале прилику да повежу своја знања из информатике и енглеског језика, унапређујући не само своје техничке вештине, већ и познавање страног језика. Спојили смо два предмета информатику и енглески језик и учинили учење забавнијим и практичнијим.