Извештај са екскурзије ученика од 1. до 3. разреда

Ученици од 1.до 3. разреда матичне школе, били су на екскурзији у понедељак, 30.5.2016. године и то на релацији:

Лозница – Шабац (стари град, шетња градом) – Засавица (вожња бродићем) – Петковица (посета манастиру) – Лозница

Ученици су незаборавне успомене понели, најпре, из Засавице. Ту су имали прилику да се провозају бродом и уживају у  нетакнутој природи, као и да сазнају неке појединости о самом језеру и заштићеним биљкама и животињама. Следећа станица је био Народни музеј у Шапцу. Поставка о открићу и улози ватре у људском развоју, као и поставка о Мачви у Првом светском рату, веома је импресионирала ученике. На обали Саве, код Старог града, ученици су уживали у игри и шетњи. При повратку кући посетили су и манастир Петковица. Доласком у Лозницу завршило се ово лепо и поучно путовање. Више од речи говоре  фотографије том приликом настале.