Екскурзија осмака

Осмаци наше школе су од 12. до 14. октобра били на тродневној екскурзији заједно са њиховим одељењским старешинама посетивши источни део наше државе. На путу ка тамо, посетили су Авалу и на њој Споменик незнаном јунаку и Авалски торањ. Са доласком у Ниш прошетали су тврђавом, а затим и центром града. Након ноћења и дружења у хотелу имали су прилику да виде концентрациони логор „12. фебруар“ из Другог светског рата. Пут је даље водио ка налазишту стариримских објеката Феликс Ромулијана, код Гамзиграда. У Неготину су посетили Мокрањчеву кућу и Музеј Хајдук Вељка и прошетали се центром града. Доласком у Кладово, имали су прилику да шетњом упознају и шарм тог града на обали Дунава. Сутрадан је уз помоћ стручног водича посећена наша највећа хидроелектрана Ђердап 1, а након тога пут је водио у Лепенски вир. После ручка у Голубцу и паузе на одморишту код Икее, настављен је пут натраг ка Лозници.

Током трајања екскурзије ученици су испунили сва очекивања од њих у понашању и интересовању, показали да знају лепо да се друже и веселе, тако да су и добили похвале од својих наставника, а такође и водича испред агенције „Подриње Турс“, која је организовала ову екскурзију.

Погледајте слике са екскурзије: