Дочек првака – „Сви сте ви победници“

Дана 2.9.1024. наша школа дочекала је прваке на један леп и несвакидашњи начин. Управа школе је у договору са професорком угоститељства Дејаном Лазаревић за све прваке припремљено је једно лепо изненађење. Вршилац дужности директора Петар Косовац је сваком прваку, поред пригодног поклона, уручио и медењак у виду златне медаље на којој је исписано „победник“ или „победница“ са именом и презименом детета јер желимо да им пошаљемо поруку да је за нас сваки ученик битан и да је медаља заслужена јер свако од њих поседује неке квалитете и изузетан је у нечему. Тиме смо желели да им се обратимо и колективно и појединачно да имамо веру у њих и да их дочекујемо као победнике. Ако их дочекамо као победнике, то значи да им дајемо ветар у леђа да нижу даље успехе у школи. Свако дете треба да осети да је изузетно али и да припада једном тиму који ради заједно а то је одељењска заједница а затим и шире цела школа. Медаље су веома личне, порука је послата да ми знамо и да смо свесни да свако од њих је посебан и квалитетан.

Ове школске године у ОШ „Вук Караџић“ Лозница уписано је 64 првака у три одељења. Сваке године бележи се раст уписа првака, чему доприноси квалитетна настава и многобројне награде за реализоване примера добре праксе. У последњем спољашњем вредновању школа, наша школа добила је четворку односно највишу оцену у области наставе и учења.

Вест је објављена на порталу Лозничких новости https://loznickenovosti.com/2024/09/03/medenjak-kao-medalja-svi-ste-vi-pobedni/