Дан благодарности у нашој школи

Ја посадих, Аполос зали, али Бог учини да узрасте.Тако нити је што онај који сади, ни онај који залијева, него Бог који чини да расте. А онај који сади и онај који залијева једно су, *и сваки ће примити своју плату према своме труду. Јер ми смо Божији сарадници, а ви сте *Божија † њива, Божија грађевина. По благодати Божијој која ми је дата, ја сам као мудар неимар поставио темељ, а други зида на њему; али сваки нека гледа како зида. Јер темеља другога нико не може поставити осим постојећег, који је Исус Христос. (1Кор 3, 6-11)

Слава и хвала Богу да смо се окупили на овај дан, 16.5.2023., дан који смо назвали Дан благодарности, првенствено дан благодарности Господу на свему и за све, на овој дивној деци на сјајним колегама и људима. Много пројеката из верске наставе је урађено, много пројеката интегративних у сарадњи са осталим предметима. Ова школа, једна од ретких градских школа у којој је верска настава заступљена 100%, благословена је сјајним вероучитељима, тако да наша деца немају дилеме који предмет бирају. Наша деца су благословена јер имају своје узоре-вероучитеље, наставнике, учитеље који у нашој школи чине додатне миље да ову децу изведу на прави пут. Благодарећи нашем добротвору, колеги, наставнику, мом бившем ученику али изнад свега човеку великог срца професору физичког Александру Томићу, вероучитељ о.Јован Секулић и професорка енглеског језика и књижевности и педагошки саветник Сања Симић де Граф реализовали су Васкршњи пројекат кроз радионице и наградни конкурс као и читање Псалтира, где су најуспешнији ученици добили дарове и новчане награде, док су СВИ УЧЕНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ И УЧИТЕЉИ НАГРАЂЕНИХ УЧЕНИКА ДОБИЛИ БЛАГОДАРНИЦЕ ЈЕР НАША ДЕЦА СУ НАШ ПОНОС И ЖЕЛИМО ДА ИМ ПОРУЧИМО ДА СУ НА ПРАВОМ ПУТУ И ДА ИМ ЗАХВАЛИМО НА УЧЕШЋУ У СВИМ ПРОЈЕКТИМА, МОТИВИШЕМО ЗА ДАЉИ РАД И ДА ЗНАЈУ ДА СМО ТУ УВЕК ЗА ЊИХ! Благодарнице и дарове добиће деца у ИО Зајача, Пасковац и Горња Борина. Слава и хвала Богу на свему и за све!

вероучитељ о.Јован Секулић

професор енглеског језика и књижевности и педагошки саветник Сања Симић де Граф