Читалачки клуб

У оквиру акције “Читалачки маратон”, који је покренула издавачка кућа “Клет” и наши ученици, који гаје љубав према писаној речи, пријавили су се за учешће.

Трећу годину заредом, поново је “Читалачки клуб” наставио са радом у ОШ “Вук Караџић” ИО Зајача. Чланови Клуба су ученици 7. и  8. разреда.

Они ће са својом менторком, наставницом српског језика и књижевности Наташом Максимовић Вучетић, учествовати у радионицама чији је циљ: неговање љубави према читању; подстицање читања са разумевањем; оспособљавање  ученика да јавно излажу своја запажања, ставове, мисли и осећања.

На радионицама  ће се дискутовати о романима за децу који су објављени у оквиру ове акције.

Част нам је што смо део овог великог тима, а још већа част  ће нам бити када вам будемо представили плодове нашег рада у Клубу.

Срдачан читалачки поздрав!

smart