Честитка директорице поводом школске славе – Савиндана

Драги ученици и поштоване колеге,

Обележавање школске славе Светог Саве ове године протиче у неуобичајеним околностима. Као и све остало у протеклих годину дана, тако и ово славље морамо обележити уз поштовање свих препоручених епидемиолошких мера. Из тог разлога, изостаће традиционална приредба наших ученика, окупљање родитеља, наставника и учитеља – и уопште, све оно на шта смо навикли до сада.

Све то нас, ипак, не спречава да чувамо успомену на нашег великог просветитеља, на сва његова дела као духовника и поглавара Српске православне цркве, законодавца, писца, учитеља и просветитеља, јер на тај начин чувамо и свој идентитет и себе саме. Негујући традицију и поштујући великане из прошлости, стварамо бољу и светлију будућност.

Ово је велики дан за све нас, просветне раднике, који смо се за школу везали својим радом и посвећеношћу, али и за све ученике који својим малим корацима иду ка великим подухватима.

Свим ученицима и драгим колегама честитам школску славу и желим добро здравље и успех!

Директорица школе

Анета Ракић