Извештај са екскурзије 8. разред 2014/2015.

Релација:

Лозница – Ваљево – Таково – Горњи Милановац – Чачак – Краљево – Љубић – Горњи Милановац – Ваљево – Лозница

Време извођења: 20 и 21. септембар 2014. године

Извођач:  Агенција  „Подриње турс“ Лозница

На екскурзију је ишао 51 ученик осмог разреда по одељењима 8/1-16 , 8/2-14  i 8/3-17 и 8/4-4 ученика и разредне старешине: Владан Митровић, Миленко Савић, Весна Митровић и Милосава Савић. По закону за извођење вишедневних екскурзија уз одељенске старешине са ученицима су кренули  лекар и туристички водич.

Први дан

Кренули смо у 7:30 са паркинга код железничке станице и прво заустављање смо имали у Ваљеву, потом смо у Такову посетили споменички комплекс „ Други српски устанак“, у Горњем Милановцу музеј кућу Југословенско-норвешког пријатељства. Истог дана посетили смо и манастир Жичу недалеко од Врњачке бање. У Врњачку бању стигли смо око 17:00 и сместили се у хотел Фонтана. Увече су ученици имали излазак у дискотеку од 21 до 00 часова.

Други дан

После доручка око 8:00 посетили смо манастир Студеницу, вратили се у хотел на ручак  после кога смо кренули натраг за Лозницу. На повратку смо посетили споменички комплекс на брду Љубићу код Чачка. У Лозницу смо се вратили око 20:00.

Екскурзија је успешно реализована и није било никаквих проблема.

*Ово је реализација екскурзије од VII разреда коју нисмо могли реализовати у мају 2014. године због поплава.

Разредне старешине:

Владан Митровић