Извештај са екскурзије 4. разред 2014/2015.

У петак, 19.9.2014. године, изведена је једнодневна екскурзија ученика 4/1 и 4/3 разреда, која је одложена у 3. разреду због поплава.

Полазак је био предвиђен у 8:00 на платоу иза железничке станице, али аутобус „Белегија – Турс“ није одговарао условима путовања наведеним у уговору, па смо до поласка у 9:30 чекали други аутобус.

Када су сви услови испоштовани, полиција је дозволила полазак. За време путовања, владала је весела атмосфера међу децом. У аутобусу је био водич који је благовремено давао информације деци о местима које ћемо посетити и њивовој важности.

У Ваљеву смо посетили Музеј града и Муселинов конак, шетали Тешњаром и у 14:30 стигли у Бранковину. Тамо смо посетили спомен – кућу, гроб и школу Десанке Максимовић, као и цркву у оквиру комплекса. Малишани су провели предивне тренутке у природи, учећи о славним личностима нашег краја. Повратак је био у планирано време, у 18:45. Путовало је 36 деце и учитељице:

4/1 Оливера Милановић

4/3 Мирослава Видовић Митровић