Екскурзије

ekskurzija02

Нови Правилник o организацији и остваривању наставе у природи и екскурзије у основној школи, можете преузети ОВДЕ.

ЖИРО РАЧУН ШКОЛЕ НА КОЈИ СЕ ВРШЕ УПЛАТЕ ЗА ЕКСКУРЗИЈУ: 840 – 696760 – 04

ПОЗИВ НА БРОЈ: разред/одељење …………..нпр. 7/3, 5/1 ….. и сл.

СВРХА: УПЛАТА РАТЕ ЗА ЕКСКУРЗИЈУ

ПРИМАЛАЦ: ОШ „Вук Караџић“, Лозница, Филипа Кљајића 45

Договорени су термини за екскурзије ученика од 5. до 8. разреда:

• 8. разред ………………………22./23./24. април
    Петак-субота-недеља
  • 7. разред ………………………27./28. мај
    Петак-субота
  • 5. разред ………………………30. мај
    Понедељак
  • 6. разред ………………………2./3. јун
    Четвртак-петак

ПРОГРАМ ЕКСКУРЗИЈА ЗА ШКОЛСКУ 2015./2016. ГОДИНУ

(предлог – реализација зависи од понуда, мишљења родитеља и наставника, могућности задовољења законске процедуре)

• 1.-2.-3. разред матичне школе
    Лозница – Шабац (стари град, шетња градом) – Засавица (улаз+вожња бродићем) – Петковица (посета манастиру) – Лозница
    Термин – пролеће 2016. године
  • 4. разред и сва ИО 1.-4. разреда
    Лозница – Нови Сад (посета природњачком музеју) – Петроварадин (посета музеју) – посета једном од манастира Хопово или Крушедол) – Лозница

(Актив учитеља од 1. – 4. разреда)

• 5. разред

Време реализације – крај маја 2016. године

Путни правац: Лозница – Бајина Башта – Мећавник (Дрвен-Град) – Шарганска Осмица – Тара – Манастир Рача – Лозница

Трајање: један дан

Превоз аутобусима који технички одговарају правилима за извођење ђачких екскурзија (климатизовани, године старости); улазнице за Мећевник и карте за биоскоп; карте за Шарганску осмицу; туристички водич

• 6. разред

Време реализације – крај маја 2016. године

Путни правац: Лозница – Ваљево – Аранђеловац (Буковичка Бања) – Орашац – Топола (Карађорђев Конак) – Опленац (црква и музеј) – Велика Плана – Деспотовац (Манастир Манасија, Раваница, Ресавска пећина) – Лозница (повратак аутопутем, преко Београда и Шапца)

Трајање: два дана

Први дан: Лозница – Ваљево – Аранђеловац (Буковичка Бања) – Орашац (Црква, Музеј, Марићевића Јаруга) – Опленац (црква, музеј, Виноградерева кућа) – Топола (Карађорђев Конак) – Деспотовац, у Деспотовцу: вечера, ноћење, организована игранка

Други дан: доручак, посета манастирима Манасија и Раваница, Ресавска пећина, ручак у истом хотелу, Велика Плана (црква Покајница, споменик у Радовањском Лугу), повратак аутопутем

Напомена: у цену екскурзије урачунати све улазнице и дискотеку.

• 7 разред

Време реализације – крај маја 2016. године

Путни правац: Лозница – Ваљево – Таково – Горњи Милановац – Чачак – Краљево – Чачак – Краљево – Љубић – Горњи Милановац – Ваљево – Лозница

Трајање: два дана

Превоз аутобусима који технички одговарају правилима за извођење ђачких екскурзија (климатизовани, године старости), уз ученике иде туристички водич и доктор.

Први дан: Лозница – Ваљево – Таково (споменички комплекс „Други српски устанак“, црква, музеј, споменици) – Горњи Милановац (Кућа Југословенско-Норвешког пријатељства) – Чачак – Краљево – Вврњачка Бања, – у Врњачкој Бањи смештај, вечера, дискотека, ноћење.

Други дан: доручак, посета манастирима Жича, Студеница (музеј у Студеници), ручак у Врњачкој Бањи, повратак: Врњачка Бања – Краљево – Чачак – Љубић (споменички комплекс у Љубићу) – Горњи Милановац – Ваљево – Лозница

Напомена: у цену екскурзије урачунати све улазнице и дискотеку.

• 8 разред

Време реализације: друга половина октобра 2015. године

Трајање: три дана

Први дан: Лозница – Београд (обилазак Авалског торња) – Смедерево (тврђава) – Крушевац (вечера, дискотека, ноћење – хотел „Рубин“)

Други дан: доручак – Ниш (Ћеле-кула, Медијана, Чегар) – Крушевац (ручак) – манастир Љубостиња – Крушевац (вечера, дискотека, ноћење)

Трећи дан: Крушевац (Лазарица, музеј) – Јагодина (музеј воштаних фигура) – Ваљево – Лозница

Напомена: у цену урачунати цене улазница музеја које ће се посетити,  туристички водич, доктор.