Извештај са екскурзије 6. разред 2015/2016.

Екскурзија је планирана за 2. и 3. јун када је и изведена.
Ишло је 4 одељења: 6-1 Марковић Мирјана, 19 ученика; 6-2 Владан Митровић, 24 ученика; 6-3 Александра Лазић, 20 ученика и 6-4 Љиљана Марковић, 7 ученика. Укупно 70 ученика.

Са нама је ишао и туристички водич, доктор и 1 родитељ (мајка Филипа Симића).

План екскурзије за први дан је био: Лозница-Ваљево-Аранђеловац (Буковичка бања) – Орашац (црква, музеј, Марићевића јаруга) – Топола (Карађорђев конак) – Опленац (црква, музеј и Виноградарева кућа) – Деспотовац. У Деспотовцу је организована вечера, ноћење и журка.

План за други дан је био: доручак, посета манастирима Манасија и Раваница, Ресавска пећина, ручак у истом хотелу, Велика Плана (црква Покајница, споменик у Радовањском лугу) и повратак аутопутем.

Програм екскурзије је реализован, једино је изостала посета Манасији. Смештај је био одличан.

Одељењске старешине:

Мирјана Марковић