Дан толеранције у продуженом боравку

У оквиру дечије недеље, у продуженом боравку смо посветили један дан теми толеранције, пријатељства и љубави. Ученици првог и другог разреда су заједноно са учитељицом Радмилом Лукић имали прилику да се кроз различите активности подсете колико је важно неговати толеранцију у свакодневном животу.

Дан смо започели гледањем филма о толеранцији, где су ученици сазнали колико је важно поштовати различитости и прихватити друге онаквима какви јесу. Затим су кроз песмице о другарству изражавали своја осећања према пријатељима. У креативном делу активности, цртали су своје најбоље другаре и другарице, истичући особине које цене код њих.

Кроз разговор су ученици закључили да су за право другарство потребни стрпљење, љубав, разумевање и поштовање. Ове вредности су биле у центру нашег дана, подсећајући нас све на важност међусобног уважавања и заједништва.