Математика у ритму италијанског језика: Европски дан језика кроз бројке

Европски дан језика су обележили и ученици VI-1 одељења са својом наставницом математике Снежаном Пантић, показавши како математика може да се повеже са италијанским језиком. У томе им је помогла и наставница италијанског, Сенка Симић. Наиме, ученици су на часу математике прво истражили како се реч МАТЕМАТИКА каже на другим језицима и колико је слична са нашом речи, а затим су се усредсредили на италијански језик који уче у школи, и показали како могу без проблема да решавају задатке из математике иако су они постављени на италијанском језику. Такмичили су се у решавању асоцијације која је постављена на италијанском језику, а њена решења су математички појмови. Утврдили су знање назива геометријских фигура на италијанском кроз изузетно креативне задатке које је осмислила наставница математике. За крај су решавали задатке сабирања са целим бројевима који су били постављени на италијанском језику и схватили да веома успешно могу да се сналазе у томе, без обзира што текстови задатака нису написани на српском језику. Ученици су са наставницама током читавог часа спајали знање из математике и италијанског језика, провежбали научено, научили нове појмове из оба предмета и учинили час веома занимљивим.