Присуство ученика наше школе Светој Литургији и Призиву Духа Светога на почетку нове школске године

Ученици наше школе су данас, 15. септембра 2024. године, присуствовали Светој Литургији и Призиву Духа Светога на почетку нове школске године у Храму Вазнесења Господњег на Лагатору. Ученици су се у великом броју одазвали позиву својих вероучитеља и с правом можемо рећи да су половину присутних верника на данашњој Литургији чинила управо деца. Она су узела значајно учешће у богослужењу кроз изговарање молитве „Оче наш“, „Символа вере“ и певање духовне песмице „Хајте децо, Христос зове“ којом су дирнули срца свих нас. Након завршене Литургије, ученици су се послужили у црквеној сали Вазнесењског храма, где су им уручени пригодни дарови за благословени почетак нове школске године. Наставница енглеског језика и педагошки саветник Сања Симић се Граф приредила је деци слатко изненађење у виду торте коју је спремила вишегодишњи пријатељ наше школе у свим пројектима, професорица Дејана Лазаревић.
Још једном захваљујемо свим колегама, деци и родитељима који се радо одазову сваком нашем позиву да негујемо духовност младих нараштаја!

Слава Богу за све!

Вероучитељица Тијана Васић