Међународни дан матерњег језика кроз сарадњу Лозничке гимназије и ОШ,,Вук Караџић“ Лозница са Библијским културним центром из Београда

Како је Библија најпревођенија књига на свету, одлучили смо да овај значајан датум обележимо кроз једну дивну сарадњу. Професорка енглеског језика и педагошки саветник Сања Симић де Граф је у сарадњи са председником Библијског културног центра из Београда теологом Јованом Благојевић осмислила материјал двојезично на српском и на енглеском језику, а у сарадњи са професорима верске наставе Драганом Деспотовић и о.Јованом Секулић материјал је прилагођен наставном плану и програму за средњошколце и основце који се налази у прилогу. Реализована су два часа у Лозничкој гимназији у првог години кроз њихову редовну наставу а тема је била утврђивање градива и подела Светог писма . Овај час смо обогатили тиме што смо довели ученике седмог и осмог разреда, чланове Тима за пројекте у настави, који су били не само гости већ и активни учесници у групном раду, а ово је за њих била ваннаставна активност. На тај начин су кроз спиралну наставу, кроз тему поделе Светог писма која се учи и у основној и у средњој школи и помоћу вршњачког учења утврђивали градиво, ученици су размењивали мишљења и сарађивали у долажењу до тачних одговора. Час је осмишљен као групни рад мешовитих група које су кроз програмирану наставу понављале градиво а затим је вршена евалуација кроз квизове, асоцијације и енигматику. Ученици су били јако мотивисани и задовољни, а знање које су показали било је изузетно. Сви су изразили жељу да буде што више ових часова где ће на занимљив начин памтити садржаје и обезбедити трајна знања. Кроз проверу остварености исхода путем енигматике и квизова, можемо бити презадовољни постигнућем наших ученика, а посебно нам је драго да су баш сви учествовали ида су се сви трудили.