На часу веронауке обележен Међународни дан људских права

У четвртак, 10. децембра 2020. године, по препоруци Министарства просвете, науке и технолошког развоја, први часови у нашој школи били су посвећени разговору на тему заштите људских права.

На часу православног катихизиса у трећем разреду одржана је презентација уз помоћ које су ученици могли да увиде везу између веронауке и људских права. Заступљен је став да се о људским правима говори само у оквиру предмета грађанско васпитање, али ми смо се јуче уверили да то не мора бити случај.

Будући да смо на претходним часовима говорили о улози човека у овом свету, ово нам је била идеална прилика да утврдимо наше градиво и да видимо да се корен људских права крије у Богом-дарованој слободи и једнакости сваког људског бића. У прилогу вам остављамо нашу презентацију и фотографије са часа!

Вероучитељица Тијана Васић