Сарадња са Кућом спаса за малолетне мигранте

Почетком 2019. године у Лозници је отворена Кућа за смештај малолетних миграната без пратње као резултат сарадње Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, хуманитарне невладине организације „Бордер фри“ из Швајцарске, општине Лознице и Центра за социјални рад.

Наша школа је ове школске године укључила кориснике овог смештаја, који су уједно и ученици у нашој школи са циљом да се активно укључе у наставу и тако се приближе нашој локалној заједници. Сарадња наше школе са децом и њиховим васпитачима Александром и Јеленом је одлична, а пројекте у којима учествују ученици мигранти су пропратиле локалне медијске куће „Лотел“ и „Подриње“. Пројекти „Европски дан језика“ и „Светски Дан здраве хране“ где је приказано и њихово учешће налази се и на сајту Друштва за стране језике, као и у Просветном прегледу (10 октобар, број 1068).

Погледајте неке од слика где су ученици мигранти, корисници Куће спаса за малолетне мигранте, дали свој допринос: