Извештај са екскурзије 6. разреда 2016/2017.

На екскурзију је кренуло 53 ученика са њиховим разредним страрешинама и то:

6-1: 17 ученика, разредни старешина Весна Митровић

6-2: 13 ученика, разредни старешина Слободан Костадиновић

6-3: 20 ученика, разредни старешина Миленко Савић

6-4: 3 ученка, разредни старешина Милосава Савић

План екскурзије је био следећи:

1. Дан: Полазак у 8 ч. из Лознице, преко Ваљева до Буковичке Бање, потом Орашац, Опленац, Топола, посета Манастиру Манасија и на крају Деспотовац и преноћиште у хотелу „ТЛС“
  2. Дан: Ресавска пећина, Манастир Раваница, Црква Покајница, Радовањски луг и повратак у Лозницу.

Пре самог полазка на пут, саобраћајна полиција лозничког МУП – а проверила је исправност аутобуса превозника компаније „Банбус“ и утврдила да је извођење екскурзије овим превозником безбедно.

Екскурзија је у потпуности испунила васпитно-образовне циљеве и задатке. Ученици су упознали тековине од значаја, стваране током веома дугог временског периода, што ће подстаћи изражавање и стваралаштво ових младих људи. Била је ово и  прилика да кроз дружење, у опуштеној атмосфери, развијају узајамну солидарност и одговорност, дух заједништва и оптимизма.

Све је протекло како је и планирано, без икаквих проблема.