Примери добре учитељске праксе на 32. Сабору учитеља Србије 2018.

На Конкурс Савеза учитеља Србије – ПРИМЕРИ ДОБРЕ УЧИТЕЉСКЕ ПРАКСЕ НА XXXII САБОРУ УЧИТЕЉА СРБИЈЕ 2018.г. наша школа послала је два рада у две категорије. У категорији Савремени начини планирања образовно-васпитног процеса конкурисали смо са радом „Дани у седмици“ (реализатори- Миланка Васиљевић, Светлана Ђурић, Сања Симић де Граф, Драгица Мишић, Љиљана Марковић, Тијана Васић, Иван Негић, Раденко Томић). У категорији Обавезни предмети – свет око нас конкурисали смо са радом „Здрава исхрана“ (реализатори – Миланка Васиљевић, Светлана Ђурић, Милица Стефановић, Снежана Цветиновић, Сања Симић де Граф). Оба наша рада су одабрана за Електронски зборник примера добре праксе – Зборник акредитованог републичког стручног скупа учитеља.

Реализација пројекта „Дани у седмици“:

СРПСКИ ЈЕЗИК

• II разред – Служба речи у реченици где су називи дана у седмици били у служби субјекта
  • I-IV разреда – Драматизација: Бајка Снежана и седам патуљака, где је сваки патуљак на основу својих особина добио надимак једног дана у седмици
  • I-IV разреда – писање краћих причица и песмица са данима у седмици
  • На слободним активностима ученици су путем Интернета истраживали

порекло дана у недељи, а затим их презентовали.

• На часу одељењске заједнице ученици су израђивали распоред часова
  • Ученици су на слободним активностима израђивали јеловник здраве исхране за целу седмицу

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

• VIII прави стрип на основу песме FRIDAY IM IN LOVE групе THE CURE
  • III разред израђује са укрштеним речима где су вертикално дани у седмици, а хоризонтално граматика, док је недеља укрштеница посвећена Хришћанским празницима
  • IV разред израђује пано који се састоји од Библијског стварања света вокабур кроз укрштене  речи, где су вертикално дани у Седмици, а хоризонтално речи V, VI, VII разред кроз укрштене речи са данима у седмици исписаним вертикално вежбају граматику

РУСКИ ЈЕЗИК

• Ученици израдили пано везан за дане у седмици.
  • Направили смо мини скеч на српском, енглеском и руском који су ученици одглумили. Слушали смо песмице и гледали кратке цртане филмове на YouTube везане за дане у седмици на српском, руском и енглеском језику.

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ

Спортски дани

• увежбавање и развој основних моторичких способности
  • вежбе распоређене по принципу станица