Час Народне традиције – игре из детињства родитеља

Дана, 8.12.2016. године, ученици 3-1 угостили су на часу Народне традиције неколико родитеља и једну баку. Бака је имала задатак да ученицима пренесе своја сећања на детињство и игре које су биле саставни део тог периода.

После тога ученици су јој постављали питања на која је она радо одговорила. Присутни родитељи су се, такође, активно укључили у ову дискусију. Заједнички закључак је да се игре из прошлости могу сачувати само ако се сачува традиција преношења са генерације на генерацију.

Једино тако ће се те дивне разбибриге спасити од заборава. Ученици су се сетили игара из раног детињства: Ринге Раја, Иде маца, Берем грожђе… Потом је следила демонстрација игара: Црвене рукавице, Каиш, Прстен, Зуце и Кућа. Остатак дружења малих и великих посвећен је надметању у игарама: Мица, Домине, Стари чика и Шибица.

Колико су овом сусрету генерација сви уживали може се видети на приложеним фотографијама.